Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ - Жарінов О.Й. - Навчальний посібник
Год выпуска: 2010
Автор: Жарінов О.Й., Куць В.О., Сороківський М.С., Черняга-Ройко У.П.
Жанр: Кардіологія
Формат: DjVu
Качество: Відскановані сторінки
Описание: Одним з найбільш поширених і доступних методів неінва-зивної інструментальної діагностики аритмій і порушень провідності серця є Холтерівське (амбулаторне, добове) моніторування електрокардіограми (ХМ ЕКГ) — тривала реєстрація ЕКГ в умовах повсякденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманих даних. Метод названий на честь американського дослідника Нормана Холтера, який запровадив радіоелектрокардіографію і вперше здійснив тривалу реєстрацію ЕКГ. Основна ідея амбулаторної електрокардіографії — збільшити тривалість та забезпечити можливість реєстрації ЕКГ в умовах звичайної добової активності пацієнта, що дає змогу кардинально підвищити чутливість електрокардіографічного методу в діагностиці порушень серцевого ритму і провідності. З огляду на поєднання неінвазивності та високої інформативності, можливостей використання в стаціонарних і амбулаторних умовах, ХМ ЕКГ широко застосовують для діагностики порушень ритму та провідності серця, ІХС, а також оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань. У багатьох клінічних ситуаціях діагностичні можливості безперервного 24- або 48-годинного моніторування ЕКГ обмежені через фіксовану тривалість дослідження і нечасте виникнення клінічних симптомів. З огляду на це значну увагу привертають також нові технології амбулаторного фрагментарного моніторування ЕКГ, які забезпечують можливість необмеженого збільшення тривалості реєстрації сигналу ЕКГ, точнішої оцінки змін ЕКГ у момент виникнення клінічних симптомів, забезпечення зворотного зв’язку лікаря і пацієнта. Очевидною є потреба в узагальненні принципів технологій моніторування ЕКГ для діагностики та оцінки ефективності лікування кардіологічних захворювань і синдромів.
Основою для розробки національних рекомендацій з моніторування ЕКГ на цей час залишаються стандарти з амбулаторної електрокардіографії, видані у 1999 році Американською колегією кардіологів і Американською кардіологічною асоціацією [36]. Очевидно, не всі алгоритми використання існуючих методів тривалого моніторування ЕКГ при різних клінічних показаннях прийнятні для нашої країни. Передусім, існують серйозні відмінності співвідношення вартості та ефективності ХМ ЕКГ у західних країнах (де вартість одного дослідження становить до 250-350 доларів США і в кожному випадку здійснення ХМ ЕКГ регламентується відповідними діагностичними стандартами) і Україні, співвідношення вартості ХМ ЕКГ, фрагментарного моніторування ЕКГ та інших методів інструментальної діагностики. Імовірно, на цей час спектр показань для ХМ ЕКГ у вітчизняній клінічній практиці дещо ширший, порівняно з жорсткими американськими стандартами використання цього методу дослідження.
Мета навчального посібника «Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ» — систематизувати можливості та обмеження амбулаторного моніторування ЕКГ, оцінити його місце серед інших методів діагностики арит-мій серця та ІХС. Крім того, у період впровадження елементів страхової медицини важливо чітко визначити показання для здійснення вказаних методів дослідження, а також клінічні ситуації, коли використання їх не виправдане. Автори посібника «Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ» значною мірою використали великий власний досвід проведення Холтерівського і фрагментарного моніторування ЕКГ на базі Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска» АМН України, Київської міської клінічної лікарні «Київський міський центр серця» і Львівського обласного державного клінічного лікувально-діаґностичного кардіологічного центру МОЗ України. Книга «Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ» призначений для системи післядипломної освіти кардіологів, лікарів функціональної діагностики, терапевтів, сімейних лікарів, клінічних ординаторів та інтернів.
Зміст навчального посібника
«Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ»
ЕВОЛЮЦІЯ ХОЛТЕРІВСЬКОГО МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ
МЕТОДИКА ХОЛТЕРІВСЬКОГО МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ СЕРЦЕВОГО РИТМУ В НОРМІ
ДОСЛІДЖЕННЯ ВАРІАБЕЛЬНОСТІ СЕРЦЕВОГО РИТМУ
ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ХОЛТЕРІВСЬКОГО МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ
ОЦІНКА ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СИНУСОВОГО ВУЗЛА
ДІАГНОСТИКА ПОРУШЕНЬ АТРІОВЕНТРИКУЛЯРНОЇ ПРОВІДНОСТІ
ДІАГНОСТИКА СИНДРОМУ ПЕРЕДЧАСНОГО ЗБУДЖЕННЯ ШЛУНОЧКІВ
ДІАГНОСТИКА ЕКСТРАСИСТОЛІЇ І ПАРАСИСТОЛҐІ
ДІАГНОСТИКА ПАРОКСИЗМАЛЬНИХ ТАХІАРИТМІЙ
- Визначення джерела та механізмів тахікардії
- Передсердні тахікардії
- Атріовентрикулярна вузлова реципрокна тахікардія
- Пароксизмальні тахікардії при синдромах преекзитації
- Фібриляція і тріпотіння передсердь
- Шлуночкові тахікардії
СТРАТИФІКАЦІЯ РИЗИКУ РАПТОВОЇ СЕРЦЕВОЇ СМЕРТІ
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІКУВАННЯ АРИТМІЙ
ОЦІНКА РОБОТИ ІМПЛАНТОВАНИХ ПРИСТРОЇВ
МОЖЛИВОСТІ ТА ОБМЕЖЕННЯ ХОЛТЕРІВСЬКОГО МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ У ДІАГНОСТИЦІ ІХС
- Проблеми діагностики ішемії міокарда методом ХМ ЕКГ
- Методичні аспекти дослідження
- Критерії діагностики ішемії міокарда
- Прогностичне значення «німої» ішемії міокарда
- Добір та оцінка ефективності антиішемічної терапії
АРТЕФАКТИ ПРИ ХОЛТЕРІВСЬКОМУ МОНІТОРУВАННІ ЕКГ
ФОРМУВАННЯ ВИСНОВКУ
ФРАГМЕНТАРНЕ МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ
- Типи пристроїв для фрагментарного моніторування ЕКГ
- Показання для фрагментарного моніторування ЕКГ
- Вибір оптимальної методики моніторування ЕКГ
ЛІТЕРАТУРА
скачати навчальний підручник: «Холтерівське та фрагментарне моніторування ЕКГ»
Комментариев 3