Доріжка для ходьби — розбираємо популярні міфи та помилки

Ходьба на біговій доріжці — один із найпопулярніших видів кардіонавантаження у фітнес-клубах і домашніх умовах. Цей вид тренування доступний практично кожному, не вимагає спеціальних навичок і дорогого обладнання. Але навколо цієї, здавалося б, простої вправи існує чимало міфів і помилок. Розберемо основні з них. 

Доріжка для ходьби

Міф 1: ходьба малоефективна для схуднення і тренування серцево-судинної системи

Багато хто вважає, що ходьба — занадто проста вправа, щоб давати відчутні результати. Насправді, за годину навантаження із середньою інтенсивністю спалюється близько 250–300 ккал — це можна порівняти з повноцінним прийомом їжі. Регулярні кардіотренування прискорюють метаболізм і допомагають позбуватися зайвого жиру, а також тренують серцевий м’яз і покращують роботу судинної системи в цілому.

Міф 2: біг на доріжці завжди кращий

Існує думка, що для досягнення результатів потрібно обов’язково бігати, а ходьба — це занадто просто. Однак обидві вправи ефективні для розвитку витривалості та спалювання жиру. При цьому, якщо ви вирішите купити доріжку для ходьби, то отримуватимете менше навантаження на суглоби. Це особливо актуально для людей із проблемами колін, гіпертонією, а також для спортсменів-початківців.

Міф 3: при ходьбі на доріжці не має значення техніка

Здається, що у вправі нічого складного — переставляй ноги і все. Але і тут є свої правила і нюанси, дотримання яких дасть змогу зробити тренування ефективнішим і безпечнішим:

  1. Важливо починати з розминки, приділяючи увагу розігріву колінних і гомілковостопних суглобів, а також великих м’язів ніг — квадрицепсів, литок, сідниць. Це знизить ризик травм і підвищить ефективність основної частини тренування.
  2. Слід споживати достатньо води до, під час і після заняття. Зневоднення негативно позначається на самопочутті та працездатності, а також уповільнює відновлення організму.
  3. Потрібно намагатися робити кроки однакової довжини, ставлячи стопи паралельно одна одній. Це дасть змогу підтримувати рівний темп тривалий час і уникнути небажаного навантаження.

Наприкінці заняття рекомендується виконати заминку — 10–20 хвилин прогулянкового кроку. Це допоможе поступово знизити пульс, відновити дихання та видалити з м’язів продукти розпаду.

Міф 4: що довше ходьба, то краще

Логічно припустити: раз таке тренування корисне, то що довше ходити — то краще. Але і тут є нюанси. Оптимальна тривалість тренування — близько 60 хв. Процеси спалювання жиру активно йдуть після 35–40 хв. А ось заняття довше 80 хв уже може призвести до небажаного розпаду м’язової тканини. Отже, ходьба на доріжці — ефективна і безпечна кардіовправа, що розвиває витривалість і дає змогу скинути зайву вагу. Ми розвінчали основні міфи щодо цього виду тренувань. Найголовніше — дотримуватися правильної техніки, і тоді результати для здоров’я і фігури не змусять на себе чекати.

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив