Правила догляду за гігієною ротової порожнини

Правильна чистка зубів — це запорука здоров’я порожнини рота. Наліт псує вигляд посмішки, стає причиною неприємного запаху. Продукти життєдіяльності бактерій послаблюють емаль, дратують ясна. Згодом ситуація ускладнюється — розвиваються карієс, гінгівіт, пародонтит. Все це призводить до втрати зубів та захворювань ясен. За поганої гігієни також значно скорочується термін служби протезів, виникає ризик відторгнення імплантатів. 


Правила догляду за ротовою порожниною


Правила догляду за ротовою порожниною

Є низка загальних правил, яких треба дотримуватися під час догляду за ротовою порожниною:

  1. Чищення зубів. Виконуйте процедуру двічі на день не менше 3 хвилин за допомогою звичайної або електрощітки. При цьому важливо робити це після останнього приймання їжі. Наприклад, якщо ви почистили зуби перед сном, то виключіть будь-які перекушування. Залишки їжі не повинні бути в роті всю ніч. Особливо це стосується солодкого, яке дуже люблять карієсогенні бактерії.
  2. Догляд за яснами. Прибирайте бактерії не тільки з зубів. Продукти їх життєдіяльності дратують м’які тканини, провокують запалення. Щоб уникнути розвитку гінгівіту, пародонтиту, виконуйте рухи щіткою від ясен до країв зубів. Такі маніпуляції видаляють наліт та масажують ясна.
  3. Зміцнення емалі. Що вона міцніше, то менше шансів у карієсу. Ретельно видаляйте наліт, що містить карієсогенні бактерії. Використовуйте зубну пасту з фторидами та гідроксиапатитами.


Якщо після чергового перекусу, коли під рукою немає зубної щітки, прополощіть рот питною водою. Це допоможе прибрати залишки їжі.

Гігієнічні засоби

Щоб видалити весь наліт, навіть із важкодоступних місць або протезів, використовуйте такі гігієнічні засоби:

  1. Паста. Її головне завдання — видалення нальоту. Дорослим для щоденного використання підходять зубні пасти з RDA (індексом абразивності) від 70 до 100, а дітям — з RDA близько 50. Одна порція повинна відповідати розміру горошини.
  2. Зубна щітка. Під час вибору віддавайте перевагу щетині середньої жорсткості. М’яка погано видаляє наліт, а тверда занадто агресивна для емалі та ясен.
  3. Монопучкова щітка. Маленька, з одним кустиком щетини, вона призначена для очищення важкодоступних місць — прибирає наліт з ясен та далеких останніх зубів.
  4. Електрощітка. Хороший результат чищення забезпечує вібрація. Це набагато полегшує процес, особливо у важкодоступних місцях. Компактна насадка електрощітки, яку можна замовити на Алло, однаково добре прочищає міжзубні проміжки та інші складні ділянки.
  5. Флос (нитка). Призначений для видалення харчових залишків з проміжків між зубами.


Є багато інших засобів для догляду за ротовою порожниною. Вони містять різні корисні компоненти (ефірні олії, ментол тощо). Якщо дотримуватися регулярності проведення гігієнічних процедур, у ротовій порожнині буде комфорт, а на вустах — посмішка!

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив