Сімейний психолог та психотерапевт: коли може бути корисним та як працює?

Якщо в сім'ї виникають проблеми, з якими не вдається впоратися самостійно, то сімейний психотерапевт може допомогти розв’язати їх. Сімейний психолог — це фахівець з психології, який спеціалізується на роботі з родинами та парами.

Проблеми можуть бути різними, зокрема:

 • Почастішали або поглибилися сімейні чвари, багатократні сварки з того самого приводу;
 • Недовіра в шлюбі, подружня зрада;
 • Розрив відносин та психологічні наслідки після розлучення;
 • Сексуальна незадоволеність, емоційне охолодження партнерів;
 • Непорозуміння між батьками і дітьми, конфлікти через різні погляди на виховання. 

Як відбувається консультація сімейного психолога?

Спочатку психотерапевт проводить інтерв’ю з родиною, щоб з’ясувати причини проблем та дізнатися більше про родинні взаємини. Він аналізує стосунки між членами родини, способи комунікації та інші фактори, що впливають на сімейне життя.


Сімейний психолог та психотерапевт


Після цього психолог пропонує родині різні стратегії та вправи для покращення стосунків та вирішення проблем. Він також може рекомендувати індивідуальну терапію для окремих членів родини, які потребують додаткової підтримки.

А далі все залежатиме від школи психотерапії, тобто методу, який використовує психотерапевт. Це може бути бесіда, можуть бути використані елементи арт-терапії, приміром, робота з малюнком або метафоричними асоціативними картами. Або може бути використана системна сімейна терапія. Це одна з наймолодших шкіл психотерапії. Сім’я в цьому підході розглядається як єдиний організм, як складна структура, де існує своя організація, свої правила і складні комунікації. 

Чи потрібно готуватися до зустрічі з сімейним психотерапевтом?

Це не обов’язкова вимога, в тому плані що психолог не відмовить вам у зустрічі лише через те, що ви прийшли геть без підготовки. Але для того, щоб якнайшвидше отримати якісну допомогу, краще підготуватися вдома. Наприклад, вам можна записати на папері інформацію про те, що вас турбує, як давно виникли проблеми у вашій сім'ї і які заходи ви вже робили, щоб їх вирішити, а також відповісти на питання про те, чого ви очікуєте від зустрічі з психологом.  

Які є перестороги щодо звернення до сімейного психолога?

 1. Результати можуть зайняти час. Зміна взаємин та розв’язання проблем у сім'ї — це процес, який може зайняти багато часу. 
 2. Сімейна терапія буває неприємною та іноді важкою. В процесі терапії можуть виникнути емоційні випробування та труднощі. Члени родини можуть відчувати біль, роздратування та незручність, але важливо пам’ятати, що це може бути необхідним для досягнення позитивних результатів.
 3. Не всі члени сім'ї можуть бути готові до терапії. Існує вірогідність, що деякі члени родини можуть бути не готові до терапії або не бажати брати участь в ній. Це може ускладнити процес.
 4. Вибір терапевта — ключовий момент. Важливо звернути увагу на досвід та кваліфікацію терапевта. Він має мати належну підготовку та досвід у роботі з родинами, а також має бути в змозі створити довірливу та безпечну атмосферу для всіх членів родини.
 5. Терапія може бути недешевою, особливо тривала. Це може стати важливим фактором при виборі терапевта або типу терапії. Є багато різних варіантів терапії з різними цінами, і важливо знайти той, який підійде саме вашій родині.

Конфлікти часто виникають не через непереборні розбіжності в характерах та життєвих цінностях, а через недолугу  комунікацію між членами сім'ї. Сімейний психолог як фахівець може сприяти поліпшенню цієї комунікації, щоб кожен член родини був почутий та відчував, що його розуміють та цінують.

Новости
 • Нурлан Агзамов
 • 0

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Мы используем файлы cookie!
Это позволяет нам анализировать взаимодействие посетителей с сайтом и делать его лучше. Продолжая пользоваться сайтом, вы соглашаетесь с использованием файлов cookie.
Я согласен
Я не согласен
Подробнее...