Варикоцеле: розуміння та лікування

Варикоцеле — це стан, який серйозно впливає на здоров’я і якість життя чоловіків. Крім дискомфорту і болю, він може призвести до проблем із плідністю. У цій статті ми розглянемо, що таке варикоцеле: як лікують захворювання сьогодні. Навчимося дізнаватися ознаки варикоцеле і розуміти, як своєчасне звернення до лікаря і правильне лікування допоможуть уникнути можливих ускладнень і відновити здоров’я.


Варикоцеле: розуміння та лікування


Варикоцеле — це розширення вен сім’яного канатика в мошонці, що відбувається через неправильну роботу клапанів у венах, які відводять кров із яєчка. Зазвичай венозна система в мошонці забезпечує охолодження яєчок, але за наявності варикоцеле цей процес порушується через стаз крові у венах. Цей стан призводить до зменшення розмірів яєчка і порушення його функцій.

Причини виникнення варикоцеле

 • Генетична схильність: деякі дослідження свідчать про те, що варикоцеле може бути успадкований від батьків.
 • Проблеми з клапанами у венах: недостатня робота клапанів у венах калитки призводить до зворотного потоку крові та її стазу, що в підсумку спричиняє розширення вен.
 • Вроджені аномалії: деякі діти народжуються з аномаліями в структурі вен мошонки, що сприяє розвитку варикоцеле.

Симптоми варикоцеле

 • Збільшення мошонки: варикоцеле проявляється у вигляді збільшення мошонки, особливо після тривалого стояння або фізичної активності.
 • Відчуття тяжкості або дискомфорту: багато пацієнтів повідомляють про відчуття тяжкості або дискомфорту в мошонці, особливо коли вони довго стоять або сидять.
 • Хворобливі відчуття: у деяких випадках варикоцеле спричиняє хворобливі відчуття в мошонці, особливо під час тривалого стояння або навантажень.

Діагностика та лікування

 • Фізичний огляд та ультразвукове дослідження: для діагностики варикоцеле лікар виконує фізичний огляд мошонки та призначає ультразвукове дослідження для підтвердження діагнозу та визначення ступеня тяжкості.
 • Хірургічне лікування: основний метод лікування варикоцеле — це хірургічне втручання, відоме як варикоцелектомія. Під загальним або місцевим наркозом хірург видаляє розширені вени, щоб відновити нормальний кровотік у мошонці.
 • Ендоваскулярна процедура: у деяких випадках пропонується ендоваскулярна процедура, під час якої лікар використовує тонку гнучку трубку, щоб блокувати розширені вени за допомогою спеціальних матеріалів або клею.

Прогноз і післяопераційний догляд

У більшості випадків лікування варикоцеле успішне і відновлює нормальну функцію яєчок. Післяопераційний період зазвичай вимагає обмеження фізичної активності на кілька тижнів і носіння компресійної білизни для зменшення набряку та дискомфорту.


Висновок

Варикоцеле — це поширений стан у чоловіків, що спричиняє дискомфорт і проблеми з плідністю. Завдяки сучасним методам діагностики та ефективному лікуванню більшість пацієнтів отримує повне одужання та відновлює нормальну функцію яєчок. Важливо звернутися до лікаря за перших ознак ва

рикоцеле для своєчасної діагностики та лікування.

Новости
 • Oleksandr Ostrovskyi
 • 0

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив